ГРАЦ – СЕИЗБЕРГ – ВИЕНА – ГРИНЗИНГ – БРАТИСЛАВА

Од 8.590 ден
 • Превоз со висоско туристички автобус на наведената релација ;
 • Сместување во хотел ОЕкотел oekotel.com/#traiskirchen во Виена;
 • Разглед на Виена со локален водич;
 • Разглед на Братислава со локален водич;
 • Разглед на Грац со локален водич;
 • Посета на шопинг центарот Сеизберг;
 • Организирани трансфери од хотел до центарот на Виена и назад;
 • Придружник – пратител на групата за време на патувањето
 • Организација и реализација на аранжманот.

Детали за понуда

1 Ден. 26.04.2019 (Петок) Скопје – Грац –  Виена

                  Состанок на групата во 16:30 часот и поаѓање за Виена во 17:00 часот. Се патува преку Р.Србија, Р.Хрватска и Р.Словенија со куси попатни паузи за царински формалности и одмор.

 

2 Ден. 27.04.2019 (Сабота) Грац  – Шопинг сити Seiersberg – Виена

Сабајлето пристигнување во Грац – еден од најубавите градови со најстаро градско јадро во Австрија и разглед на градот со локален водич.  По разгледот посета на најголемиот шопинг центар во Грац – Сеиерсберг (www.shoppingcityseiersberg.at) . Во попладневните часови заминување за Виена. Сместување во хотел ОЕкотел www.oekotel.com/#traiskirchen  во вечерните часови. Ноќевање.

 

3 Ден. 28.04.2019 (Недела) Виена

Појадок.  По појадокот, заминување на разглед на градот со локален туристички водич : Операта, Палатите на дворецот Хофбург, Музејот на модерна уметност, Парламентот, Градското собрание, Рингштрасе, дворецот Белведере, катедралата Св.Стефан и Стефанплац. Можност за факултативна посета на летната палата Шенбрун и разглед на градините и Глориетата со локален водич (можност за организиран факултативен влез во внатрешноста на палатата со локален водич). По разгледот, факултативна посета на Дунавската кула која е висока 150 метри и овозможува прекрасен панорамски поглед на Виена. Враќање во хотел во попладневните часови. Слободно време за краток одмор. Вечерта можност за факултативна организирана вечера во ресторан во боемскиот дел Гринзинг. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

4 Ден. 29.04.2019 (Понеделник) Виена-Братислава-Скопје

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и заминување за Братислава. Пристигнување во Братислава и разглед на градот со локален туристички водич:  Средовековниот плоштад со Роландовата Фонтана, Михалската порта, Градското собрание, катедралата Св.Мартин, Словачкиот народен театар, барокната палата каде Моцарт ги изведувал своите дела, палатата Паули во која Франц Лист го одржал својот прв концерт. Слободно време за индивидуални прошетки. Во пладневните часови заминување за Скопје со попатни паузи за одмор и царински формалности.

 

22es rencontres parlementaires sur l'épargne speed dating crystal palace Get the facts Full Article http://www.yellowrage.com/krabik/7877 click for source rencontres avec joe black idée cadeau homme pour anniversaire de rencontre hombres solteros cr http://celebritysex.cz/?triores=prison-dating&f72=61 5 Ден. 30.04.2019 (Вторник) Скопје

Пристигнување во Скопје во раните утрински часови.                          

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 8.590,00 денари

ПРОМО ЦЕНА ДО 06.04.2019 – 8000,00 ДЕНАРИ

 

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

 • Превоз со висоско туристички автобус на наведената релација ;
 • Сместување во хотел ОЕкотел oekotel.com/#traiskirchen во Виена;
 • Разглед на Виена со локален водич;
 • Разглед на Братислава со локален водич;
 • Разглед на Грац со локален водич;
 • Посета на шопинг центарот Сеизберг;
 • Организирани трансфери од хотел до центарот на Виена и назад;
 • Придружник – пратител на групата за време на патувањето
 • Организација и реализација на аранжманот.

 

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

 • Свечена вечера во ресторан во Гринзинг 26 евра;
 • Факултативна посета на Шенбрун со вклучена влезница и негов разглед со локален водич + посета на Дунавската Кула со вклучена влезница 35 евра;

Патничко и здравствено осигурување без франшиза за времетраење на патувањето 300 ден

+Инфо

Термини и цени за оваа понуда:

Резервирај