Атина – Нова Година

Од 9240 ден
 • автобуски превоз на наведената релација
 • 2 ноќевања со појадок во хотел Oazis 4*http://oasishotelapartments.com/
 • новогодишна вечера со богато мени
 • организација на аранжманот со пратител – придружник на групата за време на патувањето

Детали за понуда

Атина 29.12-2.1.2020

how do you hook up sirius radio in car 1 ден 29.12.2019 Скопје – Атина

http://biblioteka-chrzastowice.pl/marysja/453 Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“  во 21.30 часот, тргнуање за Атина во 22.00 часот. Ноќно возење со попатни паузи поради одмор и царински формалности.

rencontres sérieuses en suisse  

rencontres utopik 2 ден 30.12.2019 Атина

http://www.hardrockchick.com/volovic/vovkadyrak/3754 Пристигнување во Атина во утринските часови. Ве водиме на панорамски разглед на градот со автобус и локален водич. Панорамско разгледување на плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Храмот на Зевс, Адријановата Порта, Акропол… Сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта предлагаме посета на таверна во живописниот ноќен кварт Плака под Акропол. Традиционална грчка вечера. Ноќевање.

online dating sentences  

free cop dating website 3 ден 31.12.2019 Атина – Пелопонез

rencontre edesir Појадок. Целодневен факултативен излет на Пелопонез. Посета на Коринтскиот канал, нај-акустичниот амфитеатар од Античка Грција-Епидаурус, гратчето Нафлион – Првата престолнина на Грција, Микена- Античкиот град на Кралот Агамемнон и гробницата на Агамемнон. Враќање во хотел. Прослава на Нова 2020 година во ресторан. Ноќевање.

 

4 ден 1.1.2020 Атина – Сунион – Скопје

Појадок.Одјава од хотел.Ве водиме на полудневен излет (факултативен) долж Аполоновиот брег до  Сунион-најјужниот ‘рт на Медитеранот од каде се наоѓа Храмот на богот Посејдон.По посетата, патувањето продолжува кон Скопје, покрај Камена Вурла. Ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни сати.

Цена 9.240 мкд. (149 евра)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • автобуски превоз на наведената релација
 • 2 ноќевања со појадок во хотел Oazis 4*http://oasishotelapartments.com/
 • новогодишна вечера со богато мени
 • организација на аранжманот со пратител – придружник на групата за време на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Факултативна посета на Пелопонез (30 €)
 • вечера во Таверна (25€)
 • посета на Сунион (10€)
 • влезници за локалитетите и други факултативни посети
 • доплата за еднокреветна соба 3.100 мкд.
 • задолжително патничко – здравствено осигурување

 

+Инфо

Термини и цени за оваа понуда:

Моментално нема отворени термини.
Резервирај