Виена – Нова Година

Од 9860 ден
 • Превоз со модерен туристички автобус на наведената релација
 • Сместување во Хотел 3***  во Виена на база 2 ноќевања со појадок
 • Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

Детали за понуда

 •   В  le bon coin 24 rencontre femme И  oyoy dating site Е  conocer gente de guamuchil sinaloa Н  http://nielsborchjensen.com/martys/2171 А                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               single party magdeburg 2017 Автобус / 5 дена  http://ridinglessonsfarnham.co.uk/about-us/media-gallery/ / 2 ноќевања

   

  best cs go matchmaking rates      

  visit this page 29 декември 2019 (недела)                 СКОПЈЕ – ВИЕНА

  Состанок на групата на паркингот спроти Хотел Holiday Inn во 14:30 часот. Тргнување за Виена во 15:00 часот. Се патува преку граничен премин Табановце и Србија и Унгарија. Ноќно патување со попатни паузи за одмор и царински формалности.

   

  30 декември 2019 (понеделник)         ВИЕНА

  Пристигнување во Виена. Во зависнот од времето на пристигање можност за попатна посета на аутлет шопинг центри Designer Outlet Parndorf. Во попладневните часови сместување во хотел. Слободно време за одмор. Во вечерните часови организирана прошетка низ центарот на Виена со придружник . Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

   

  31 декември 2019  (вторник)               ВИЕНА      

  Појадок. По појадокот следи панорамски разглед на градот со локален водич: Рингштрасе, Катедралата Св. Стефан, Бургтеатар, Музејскиот кварт, Палатата Хофбург, Дворецот Белведере ( без блез) , Операта, Гратското Собрание Ратхаус, Парламентот, Универзитетот…Слободно време за индивидуални активности. Во договорено време враќање во хотел. Во вечерните часови организиран трансфер до центарот на Виена за дочек на Нова Година 2020 на некој од плоштадите со богата музичка програма. По полноќ во договорено време враќање во хотел.Ноќевање.

   

  1 јануари 2020 ( среда)                         ВИЕНА – СКОПЈЕ

  Појадок. Напуштање на хотел. Факултативна посета со локален водич на  дворецот „Шенбрун“ познат како летната резиденција на  Хабзбуршката монархија , изграден 1.700 г. Дворецот со околните волшебни градини говорат за  животот на многу познати личности меѓу кои: Марија Антоанета, Моцарт, Наполеон и кралот Фрањо  Јосиф… За останатите предлог за следење на Новогдишниот концерт кој се емитува на видео бим пред Градското Собрание . Во попладневните часови заминување за Скопје. Ноќно патуање преку Унгарија и Србија.

   

  2 јануари 2020 ( четврток)                     СКОПЈЕ

  Пристигање во Скопје во предпладневните часови.

   

  ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:   

  9.240 ,00 за уплата до 15.11.2019

  Редовна ценa 9.860 ,00

   

         ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Превоз со модерен туристички автобус на наведената релација
  • Сместување во Хотел 3***  во Виена на база 2 ноќевања со појадок
  • Организација на аранжманот и придружник на патувањето.

  ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Организиран разглед на Виена 10 еур
  • Посета на Шенбрун со вклучена влезница 30 евра
  • Влезници во музеите и културно – историските споменици
  • Патничко-здравствено осигурување – задолжително

  НАПОМЕНИ:

  • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници
  • За реализација на факултативните излети потребен е минмум од 25 особи.

   

+Инфо

Термини и цени за оваа понуда:

Моментално нема отворени термини.
Резервирај