ВИЕНА – ПАНДОРФ – БРАТИСЛАВА

Од 7.290 ден
 • Превоз со модерен високо туристички автобус;
 • 2 ноќевања со појадок во хотел во Виена;
 • Разглед на Виена со локален туристички водич ;
 • Придружник – лиценциран пратител на групата за време на патувањето
 • Организација и реализација на аранжманот.

Детали за понуда

 1. frauen suchen mann in berlin Ден.  10.10.2019 rencontre des femmes marocaines pour mariage  Скопје – Виена

Состанок на групата во 13:30 часот и заминување за Виена во 14:00 часот. Патот води преку Р.Србија. Ноќно возење со попатни паузи.

 1. site de rencontre avec routier Ден. 11.10.2019 Виена

Пристигнување во на Виена – главниот град на Австрија и разглед на градот со локален туристички водич: Операта, Дворецот Хофбург, Палатата Белведере, Парламентот, Градското собрание, Рингштрасе, Музејот на модерна уметност, катедралата Св.Стефан и Стефанплац. Слободно време за индивидуални прошетки по најпознатата шопин улица Марија Хилферштрасе и . Сместување во хотел. Ноќевање.

 1. http://www.negocioseninternetrentables.com/flomance/5186   rencontre femme madagascar tamatave Ден 12.10.2019 Виена – Братислава –  Парндорф – Виена

Појадок. По појадокот можност за целодневен факултативен излет до Братислава со попатна посета на шопинг центарот  Парндорф. Пристигнување во Пандорф. Слободно време за шопинг. Заминување за Братислава. Разглед на градот со локален туристички водич: средовековниот плоштад со Роландовата Фонтана, Михалската порта, Градското собрание, катедралата Св.Мартин, Словачкиот народен театар, барокната палата каде Моцарт ги изведувал своите дела, Палатата Паули во која Франц Лист го одржал својот прв концерт. Слободно време за индивидуални прошетки. Во попладневните часови враќање во Виена. Ноќевање.

 1. http://www.iclonerevolution.com/mamon/5824 Ден. 13.10.2019 Виена – Шенбрун – Скопје

natural awakenings dating  Појадок. По појадокот напуштање на хотелот. Слободно време за индивидуални прошетки низ центарот на Виена. Можност за факултативна посета на еден од најпознатите дворци во Европа – Шенбрун со локален водич и вклучена влезница (еденчасовен разглед на внатрешноста на дворецот). Заминување за Македонија во пладневните часови.  Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

conseils photos site de rencontre ЦЕНА: 8 site de rencontre fille arabe .5 dating sam would involve 90,00 денари

ПРОМО ЦЕНА ДО 10.09. – 7.290,00 ДЕНАРИ

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

 • Превоз со модерен високо туристички автобус;
 • 2 ноќевања со појадок во хотел во Виена;
 • Разглед на Виена со локален туристички водич ;
 • Придружник – лиценциран пратител на групата за време на патувањето
 • Организација и реализација на аранжманот.

Во цената на аранжманот не се вклучени следните услуги:

 • Посета на дворецот Шенбрун со вклучена влезница и локален водич – 30 евра;
 • Целодневен излет до  Парндорф и Братислава со локален водич – 25 евра;
 • Патничко и здравствено осигурување 300 денари;
 • Влезници за културно – историските споменици и локалитети.

+Инфо

Термини и цени за оваа понуда:

Моментално нема отворени термини.
Резервирај