Истанбул – Нова Година

Од 6500 ден
 • Превоз со модерен туристички автобус
 • Сместување во хотел „Пеликан хаус“на база 2 ноќевања со појадок http://www.pelicanhousehotel.com/
 • Разгледување на градот со стручен локален водич
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Лиценциран придружник – пратител на групата

Детали за понуда

ethionamide price Истанбул  Приказна од ориентот

right here 1 ден 30.12.2019 (понеделник) Скопје ‒ Истанбул

como ligar con chicos de 13 aГ�os Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј Ин“ во 16:00 часот. Тргнување за Истанбул во 16:30 часот. Ноќно патување преку граничниот премин Богородица, со попатни паузи за одмор и царински формалности.

hes dating the ice princess wattpad story  

citas por internet seguro popular 2 ден 31.12.2019 (вторник) Истанбул

single frauen hildburghausen Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Панорамски разглед на градот: Аксарај, џамијата Лалели, Бејазитовата џамија, Универзитетот, Римскиот аквадукт, Златниот Рог, хотелот „Пера Палас“ (каде Агата Кристи го напишала светски познатиот роман „Ориент Експрес“), плоштадот Таксим, стадионот на Бешикташ, Кулата Гала, Египетскиот пазар, Јени џамија, Рустем-Пашината Џамија, Патријаршијата, Сулејманија, Фатих Џамија… Факултативно крстосување со брод по Босфор, панорамски разглед на раскошните палати од двете страни на каналот и пловење под мостовите Фатих и Босфор, кои ги поврзуваат Европа и Азија. Можност за посета на Sapphire Seyir Terasi, највисоката „Тераса” во Европа, од каде се добива прекрасна панорамска глетка кон градот, како и можност преку 4Д симулација да се надлета небото над Истанбул и неговите најзначајни обележја: Босфор, Мостот Галата, Моминската кула… Сместување во хотелот… ДОЧЕК НА НОВА ГОДИНА.

his explanation  

mujeres hombres y viceversa citas de ruth e ivan 3 ден 01.01.2020 (среда)  Византиски и Султански Истанбул

free dating services for over 40 Појадок. Прошетка по главниот историски плоштад на Истанбул, Хиподромот, палатата на Ибрахим Паша, прочуената Аја Софија, изградена во времето на владеењето на Царот Јустинијан како најголема византиска црква, подоцна претворена во џамија, а, денес музеј, отворен за сите посетители… Прошетка по просториите на Султанот Сулејман Величествениот и стариот султанов дворец Топкапи палата, која ги чува приказните за огромното богатство на султаните, опкужена со море од сите страни, каде може да се посети и со векови забранетата зона, Султановиот харем… Предлагаме посета на азискиот дел на Истанбул ‒ Ускудар ‒ Бејлербеј, поминувајќи преку подводниот тунел Мармарас (13.5 км за 4 минути, 60 метри под нивото на водите на Босфор… Европа ‒ Азија) прекрасно место за кафе, да се вкуси прекрасна риба во некои од познатите ресторани. Враќање во хотел преку Босфорскиот мост, симболот на Истанбул. Попладне посета на Капали Чаршија, затворен трговски маркет со испреплетени 60 улици и 4.000 продавници за злато, сребро, кожа и ткаенини… Враќање во хотелот. Во вечерните часови, вечера во национален ресторан и незаборавно доживување со уметничка програма на ориентални танци и мени од турската кујна. Ноќевање.

 

4 ден 02.01.2020 (четврток)  Истанбул (Босфор) ‒ Скопје

Појадок… Одјавување на хотел… Факултативна посета на Долма Бахче Сарај ‒ последната резиденција на Отоманскиот султан, која содржи музејска збирка со непроценливо богатство, до 1922г. служел како резиденција на Отоманскиот султан, а по 1922г. резиденција на Кемал Ататурк. Посета на познатиот Шопинг центар Форум, каде што се наоѓа големиот Аквариум…Тргнување за Скопје во попладневните часови. Се патува преку Грција, со попатни паузи и со царински формалности. Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 

Цена на аранжманот

6.500 денари (105 евра)

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Превоз со модерен туристички автобус
 • Сместување во хотел „Пеликан хаус“на база 2 ноќевања со појадок http://www.pelicanhousehotel.com/
 • Разгледување на градот со стручен локален водич
 • Организација и реализација на аранжманот
 • Лиценциран придружник – пратител на групата

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Новогодишна вечера на брод (предјадење, главно јадење, десерт, неограничени пијалоци, шоу 90 евра
 • Посета на Sapphire Seyir Terasi со 4Д проекција 20 евра/ 15 евра само тераса
 • Посета на Азискиот дел Ускудар-Белербеј, под подводниот тунел 10 евра
 • Влезници во локалитетите Аја Софија 15 евра, Топ Капи 15 евра
 • Посета на Долма Бахче Сарај (водич, влезница) 25 евра
 • Крстосување со брод по Босфор 15 евра
 • Вечера во национален ресторан 30 евра

 

Напомена:

 • За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници

 

+Инфо

Термини и цени за оваа понуда:

Моментално нема отворени термини.
Резервирај