Вила “Заче” е одалечена на 150 метри од плажа во центарот на Ксамил, опружена со зеленило во дворот и срдечни домаќини.

Сите соби имаат комплетно опремена кујна со фрижидер, тераса, ТВ… Бесплатно користење на клима уред, Wi-Fi и паркинг со ограничен број на места.

Вилата располага со: трокреветни и четворокреветни студија. Во трокреветните студија има брачен и единечен кревет а во четворокреветните студија има брачен и единечен кревет на извлекување.

Галерија

Ценовник

ЦЕНА ЗА НАЕМ 2021 год.
Термин13.06-20.0620.06-27.0627.06-04.0704.07-11.0711.07-18.0718.07-25.0725.07-01.0801.08-08.0808.08-15.0815.08-22.0822.08-29.0829.08-05.0905.09-12.0912.09-19.09
Ноќевања77777777777777
1/3 студио220230260280300340340340340340300260220220
1/3 студио

комфорт

230250270290320350350350350350320270230230
1/3 студио комфор поглед море250270290310340370370370370370340290250250
1/4 студио

комфорт

240260280310350390390390390390350300260260

Дополнителни информации:

НАПОМЕНИ:

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио за 7 ноќевања.
 • Во студио/соба дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број има можност со дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Превозот е еден ден пред терминот во табелата.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Туристичка такса за деца до 3г. бесплатно, за возрасни лица 1 евро по лице на ден. Се плаќа во Агенција.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини за престој, одобруваме 10% попуст на вториот термин и важи само за редовни цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Сместување во собите е по 14:00 часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.
 • Се патува според протокол, пеку граничен премин Ќафасан (Струга). Се патува со лична карта или пасош не постар од 3 месеци од денот на враќање.
 • Во услови на Ковид19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
 • Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Цена за превоз:

 • – Возрасно лице 55 евра
 • – Деца до 12 години 40 евра
 • – Деца до 2 години (без седиште) – бесплатно
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Контактирај нé