ПОЛОЖБА:
Вила Марко се наоѓа веднаш покрај Охридското езерото на самата плажа Трпејца.

СМЕСТУВАЊЕ:
Сите соби се со поглед на езеро и се со тераса.

УСЛУГА:
Вила Марко нуди услуга ноќевање.Вила Марко -Трпејца нуди сместување на плажа со заедничка дневна, градина, скара,и бесплатно Wi-fi.

СОДРЖИНА:
Пред вилата има плажа и лежалки кои гостите може да ги користат,како и летна тераса на која се служи само пијалок.Во сите соби има мал фрижидер и бокал за топла вода.

СПОРТ И ЗАБАВА:
Одличната локација ке ви овозможи прекрасен одмор, уживање и релаксација.

Галерија

Зафатеност \ Тип на сместувањеНоќевање
Мај и Јуни 2021
Двокреветна соба (цена по лице)16€

Цените се за 1 лице по ноќевање
Во цената не е вклучена туристичка такса од 40 ден по лице на ден
Две деца до 12 години се гратис (со можност за само едно дополнително легло)


Дополнителни информации:

ИНФОРМАЦИИ ЗА ЦЕНИТЕ:

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:

Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари.
Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Организатор на патувањето е Дрим Травел и Турс ДООЕЛ Скопје.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Контактирај нé