Хотел “OZON” 3*- Брзече-Копаоник

Хотел ,,Ozon” 3* е удобен хотел сместен во центарот на Брзече, на само 350 метри од Гондолата Брзече-Мали Караман која Ве води директно на ски патеките на Копаоник

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Ozon” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот е одлично позиционирана во туристичкото место Брзече кое се наоѓа на надморска височина од 1100 метри,на 18 километри од ски центарот Копаоник и во непосредна близина на гондолата која директно го поврзува со Копаоник , комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален зимски одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар, интернет, паркинг со видео надзор, ски гардеробер,фитнес центар со сауна,џакузи-базен,теретана.Нашата агенција располага  со следниве типови на соби:

 • Двокреветни соби со два одвоени кревети
 • Двокреветни соби со француски(брачен) кревет
 • Трокреветни соби со три единечни кревети
 • Четирикреветни апартмани со еден брачен кревет во едната соба  и дневна соба со софа на развлекување
 • Петтокреветни поткровни соби со брачен кревет и три одвоени легла
 • Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi и тераса(дел од собите).

Појадокот и вечерата во хотелот се на база на шведска маса.

Галерија

Апартмани / Соби

- Опис и галерија

Цени во евра по соба за полупансион ( доручек и вечера )

ТЕРМИНУСЛУГА1/21/31/2 + 21/5
22.12.-26.12.21

26.12.-30.12.21

4 H/B336454538672
02.01.-06.01.224 H/B368496588736
06.01-11.01.22

11.01.-16.01.22

16.01.-21.01.22

5 H/B470635752940
21.01.-26.01.22

26.01.-31.01.22

31.01.-05.02.22

05.02.-10.02.22

5 H/B435587696870
10.02.-15.02.22

15.02.-20.02.22

5 H/B480648768960
20.02.-25.02.22

25.02.-02.03.22

5 H/B435587696870
02.03.-06.03.224 H/B348470557696

Напомена: Во 1/4 Апп 4то лице максимум 12 години возраст; Во 1/5 Апп 4то и 5то лице максимум 12 години возраст;


Дополнителни информации:

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по соба за 4/5 полупансиони (доручек и вечера)
 • Автобуски превоз се доплаќа 40 евра по лице повратен билет.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно,задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (61.8мкд).
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување,препорачуваме Сава осигурување кое може да го извадите во нашата агенција со вклучено КОВИД -19 покритие.
 • За ова патување важат Општите услови за Патување на СКТМ и Т.А Дрим Холидејс-Скопје.

 

Контактирај нé